Місто Івано-Франківськ – це значний економічний та культурний центр на Прикарпатті. Розташоване місто між двома річками – Бистрицею Надвірнянською і Бистрицею Солотвинською. Історія Івано-Франківська багата подіями, які і сформували сучасний неповторний вигляд міста. В Івано-Франківську проводяться різноманітні фестивалі, як міжнародні, так і всеукраїнські, багато з яких вже стали традиційними. Широка мережа закладів культури дає мешканцям та гостям Івано-Франківська нові можливості долучитись до невичерпних джерел духовності, культури та мистецтва. Заклади культури міста різноманітні: музеї та галереї, бібліотеки, школи естетичного виховання, кінотеатри, нічні клуби, муніципальний центр дозвілля, центр сучасного мистецтва, обласна філармонія, театр фольклору, музично-драматичний театр, театр ляльок, спортивно-розважальні комплекси. Гості міста, відвідуючи ці заклади культури, мають прекрасну можливість відчути частинку душі івано-франківців.
Цікаві місця Івано-Франківська:
Міська ратуша (зараз в будівлі облаштовано обласний краєзнавчий музей) розташована в самому серці Івано-Франківська. Музей заснований у 1939 р. на основі збірок Покутського музею і музею Гуцульщини в Жаб’є (це колишня назва міста Верховина, що на Івано-Франківщині). У фондах краєзнавчого музею зберігається понад 105 тис. музейних експонатів.. Працюють відділи: історичний, природничий та народного мистецтва. Відділ сучасного мистецтва демонструє розвиток декоративно-прикладних ремесел, а саме: художньої обробки дерева, ткацтва, вишивки, художньої обробки шкіри, кераміки. Краєзнавчий музей щорічно організовує 15-20 виставок на історичну та мистецьку тематику.
Костел Пресвятої Діви Марії (зараз тут знаходиться художній музей) – зразок барокової культової архітектури з деякими рисами Ренесансу, будівничі якого вбачали художню довершеність споруди в простоті та лаконічності. Музей є скарбницею образотворчого та народного мистецтва краю. Його фонд представлено унікальними пам’ятками галицького іконопису й барокової скульптури, творчістю класиків західноукраїнського малярства.
На території фортеці було збудовано мурований цегляно-кам’яний палац Андрія Потоцького – показний замок, який один із небагатьох фортечних наземних споруд у реконструйованому вигляді зберігся до наших днів. В палаці бували польський король Ян Собеський, австрійський цісар Йосиф II, три десятиліття мешкала дружина Пилипа Орлика, гетьмана України після Івана Мазепи.
Автокефальна православна церква. Вірмени, прибувши у МІСТО В 60-Х роках XVII ст., відразу почали будувати дерев’яну церкву. На початку XVIII ст. в прекрасно намальованій іконі з очей Діви Марії почали капати сльози. Того ж дня в присутності великого зібрання людей почалось богослужіння, яке тривало 44 години. Копія цієї ікони знаходиться на щипці церкви, а оригінал вивезений в 1944 р. до Польщі, зараз він знаходиться у Петропавловському соборі міста Гданська. На честь з’явлення чудотворного образу., за ініціативою станиславівського вірменського братства, було зведено кам’яну будівлю величавого храму. За своєю об’ємно-просторовою композицією вона є характерним зразком зрілого бароко.
Фортечна галерея ” Бастіон” знаходиться поруч з одним з історичних пам’яток Івано- Франківська – залишками міської оборонної стіни. Назва торгово- розважальному комплексу позичив один з бастіонів Станиславівської фортеці , який відреставрували у 2002 р. Залишки стародавньої стіни включені в нову споруду , яка нагадує історичний бастіон. “Бастіон ” складається з тераси для прогулянок і галереї. Галерея вміщає в себе кав’ярню , ресторан , галерею сучасного мистецтва ” Арт на Мур “, магазини кераміки , одягу в етностилі , ювелірних виробів , все для рукоділля та виготовлення прикрас , картин з міськими пейзажами , парфумерії та косметики , інші магазини товарів сувенірно- подарункової групи . У галереї проходять тимчасові виставки різних напрямків у мистецтві : фотографії , живопису , графіки , скульптури. Також проходять літературні читання та презентації книг. На площі організовуються різноманітні фестивалі , зокрема міжнародний фестиваль “Свято ковалів” . Відвідувачі галереї можуть побачити живу історію – старі кріпосні стіни , законсервовані і заховані під скло , – єдиний вцілілий південно- західний бастіон Станиславівської фортеці і каземати . У фортечній галереї “Бастіон” можна безкоштовно подивитися фільм про історію Станиславівської фортеці. Для цього треба звернутися до продавця-консультанта магазину ” Wow shop ” .